KIM JESTEŚMY

Jako założyciele Dyniolandu, jesteśmy ludźmi ceniącymi naturę wraz ze wszystkimi jej darami. Historia tego miejsca rozpoczęła się w 2013 roku w miejscowości Łomna pod Warszawą. Działalność zaczynaliśmy z małym kapitałem, lecz ogromnymi chęciami i wizją, którą krok po kroku przekształcaliśmy w rzeczywistość. To co u nas znajdziecie, powstało przede wszystkim z pasji i miłości do roślin oraz zwierząt. W końcu stało się miejscem, o którym zawsze marzyliśmy. Każdego dnia obcujemy z tym co naturalne, ekologiczne i zdrowe, dlatego sami uprawiamy warzywa, owoce, zioła oraz hodujemy zwierzęta. To właśnie pragniemy pokazać ludziom, którzy nas odwiedzają. Stworzyliśmy miejsce, które swoją naturalnością, rodzinną atmosferą i swoją odmiennością, z pewnością przyciągnie nie tylko młodsze pokolenia, ale i całe rodziny oraz osoby, które zwyczajnie potrzebują wytchnienia na łonie natury.

CZEGO MOŻECIE SIĘ U NAS SPODZIEWAĆ

Panujący na farmie klimat jest odzwierciedleniem tego, co matka natura stworzyła. Cenimy sobie naturalność, dlatego na terenie Dyniolandu istnieje wiele dziko rosnących zakątków, w których znajdziecie przeróżne gatunki ziół, drzew i krzewów. Staramy się w naturalny sposób łączyć je z naszymi roślinami uprawnymi. Doskonale wiemy, w którym miejscu daną roślinę znaleźć. Większość rzeczy takich jak stoły, wiaty, ławki budowaliśmy własnymi siłami. Jest to kilka niezwykłych hektarów i chcemy, aby to miejsce takie właśnie, niezwykłe i dziewicze, pozostało. Zależy nam także na budowaniu świadomości ekologicznej wśród odwiedzających, przekazywaniu wiedzy, którą zdążyliśmy nabyć przez lata prowadzenia farmy. Pragniemy, aby każdy kto się na niej pojawi, mógł cieszyć się bliskością natury i wychodził od nas zrelaksowany oraz wypoczęty.

Dynioland to nietuzinkowe miejsce do organizacji urodzin, spotkań- rodzinnych, pikników czy np. wydarzeń firmowych.

POŁOŻENIE DYNIOLANDU

Nasza farma położona jest na terenie rezerwatu leśno- łąkowego „Wieliszewskie Łęgi”, w pradolinie Narwi, w gminie Wieliszew tuż nad brzegami Zalewu Zegrzyńskiego, a jednocześnie zaledwie 40 minut jazdy z Warszawy. Rezerwat jest jednym z najbogatszych stanowisk storczyka w województwie mazowieckim, dlatego zwany jest także „Storczykowym Gajem”. Występują tu również inne gatunki roślin, na przykład: dereń, szakłak, kruszyna, są też godne uwagi pomnikowe okazy dębów. Teren jest zróżnicowany: poza łęgami występują tu wydmy piaszczyste, bagna, starorzecza. Ze względu na istniejące warunki gniazdują tu liczne gatunki ptaków: remizy, kaczki krzyżówki, czapla siwa. Z terenu farmy rozpościera się widok na łąki oraz położone w odległości kilkudziesięciu metrów niewielkie jeziorko. Tak atrakcyjne usytuowanie dało możliwość stworzenia dzikiego miejsca bez ingerencji człowieka, dlatego wystarczyło uszanować obecną już roślinność, by móc cieszyć się naturą w jej pełnym wymiarze. Okolica sprzyja wszelkim aktywnościom na łonie natury.

ODWIEDŹ NAS

Dynioland