WIOSNA I LATO

Sprawdź jakie atrakcje czekają na grupy w okresie wiosennym i letnim!

ZAJĘCIA Z ZIELARZEM

Spotkanie z zielarzem, to warsztaty, których celem jest zwiększanie wiedzy z zakresu roślin zarówno dzikorosnących jak i uprawowych. W trakcie spotkania opowiemy także o ich zastosowaniu w kuchni i lecznictwie oraz omówimy zasady zbioru i suszenia. Dlatego, aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy odrobina ciekawości, wiedzy, kreatywności i chęci poznania pospolitych roślin. Podniesienie świadomości ekologicznej, sprawności manualnej, a także ogólne i wielozmysłowe poznawanie przyrody, to filary, na których skupiamy się prowadząc te zajęcia.

Po warsztatach dzieci potrafią:

– zdefiniować pojęcie zioła i zioła dzikorosnące

– scharakteryzować, rozpoznać 3- 6 gatunków roślin (dzieci w wieku 3-6 lat), starsze natomiast uczą się większej ilości wybranych roślin

– rozpoznać i wypowiedzieć nazwy ziół

– przygotować napar, bukiet do suszenia, oraz ziołową herbatę i woreczek zapachowy

– własnoręcznie przygotowane herbaty oraz woreczki zapachowe dzieci zabierają ze sobą do domu

– opowiedzieć czym zajmuje się zielarz

– zbierać rośliny z zachowaniem zrównoważonego rozwoju

– poznają zasady zielarskiego BHP

– i wiele, wiele więcej…

Czas trwania zajęć ziołowych : około 60 minut

Druga godzina pobytu przeznaczona jest na spacer po farmie i zabawy w ogródku.

Atrakcje które na was czekają to m.in.: wizyta w naszym mini zoo, gdzie mieszkają: świnka wietnamska, kaczki, kury, gęsi i króliki, zabawy w labiryncie słomianym, spacer gołymi stopami ścieżką sensoryczną, zabawa w ogrodnika (wspólne sadzenie roślin), odwiedziny wioski szamana, dojenie słomianej krowy, pokaz baniek mydlanych dużych i małych.

Pobyt podstawowy trwający ok 2 h, obejmuje wszystkie wymienione wyżej atrakcje, to koszt 53 zł/dziecko

Uczestnicy mają zapewnioną wodę do picia oraz poczęstunek lemoniadą ziołową

Opiekunowie mają zapewniony wstęp wolny

Pobyt na naszej farmie można, zmodyfikować, wydłużyć

Dodatkowa godzina na zabawy we własnym zakresie na naszym placu zabaw to koszt 10 zł/dziecko

Organizacji ogniska z własnym prowiantem to koszt 10 zł/dziecko (zapewniamy miejsce na ognisko, rozpalenie, udostępnienie kijków lub grilla)

 

 

Organizacja ogniska z naszym prowiantem to koszt 17 zł/osobę (zapewniamy smaczną, uczciwą kiełbasę, pieczywo, keczup dyniowy, talerze, sztućce, )

Organizacja ogniska wydłuża pobyt na farmie o 1 godzinę

JESIEŃ

Jesienią przygotowaliśmy specjalne atrakcje dla grup!

SPOTKANIE Z PANEM DYNIĄ

Sezon jesienny rozpoczyna się w Dyniolandzie 1 września, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego i trwa tak długo, jak pozwala na to pogoda. Jesienna edycja proponuje dzieciom interaktywny wykład o dyni, jej historii, pochodzeniu, a także właściwościach zdrowotnych oraz szerokim zastosowaniu kulinarnym. Każdy uczestnik będzie mógł to sprawdzić poprzez udział w degustacji rozgrzewającej zupy dyniowej naszego przepisu. Dzieci nauczą się jak uprawiać dynie, co zrobić aby rosły duże i ładne oraz jak podlewać i dbać o plantację. Wszystko to zostanie połączone ze spacerem po dyniowym ogródku, a także zwiedzaniem dyniowych kompozycji i odwiedzeniu tunelu, w którym rosną tykwy. Następnie, po zajęciach warsztatowych, dzieci odwiedzą mini zoo. W tym czasie będą miały możliwość nakarmienia hodowanych przez nas zwierzątek (po wcześniejszym ustaleniu). Zwiedzanie całego terenu Dyniolandu oraz spacer ścieżkami specjalnie usypanymi piaskiem, kamykami, grochem i korą drzew w naszym zakątku sensorycznym, będzie niewątpliwie zaskakującym doświadczeniem.

Późniejsza zabawa w słomianym labiryncie oraz na naszym placu zabaw, połączona z pokazem baniek mydlanych, przeróżnymi grami, animacjami, nad którymi czuwać będzie grono naszych opiekunów- animatorów da grupie z pewnością wiele radości i uśmiechu. Znajdzie się oczywiście również czas na odpoczynek, degustację lemoniady czy świeżego soku naszej produkcji a także możliwość zakupu własnoręcznie wykonywanych pamiątek z farmy i w ciepłych miesiącach- rzemieślniczych naturalnych lodów w typowych i nietypowych smakach.

Oferta na sezon jesienny 2023

Sezon jesienny rozpoczyna się w Dyniolandzie 1 września, tuż po rozpoczęciu roku szkolnego i trwa tak długo, jak pozwala na to pogoda, zazwyczaj do końca października. Jesienna edycja proponuje dzieciom interaktywny wykład o dyni, jej historii, pochodzeniu, a także właściwościach zdrowotnych oraz szerokim zastosowaniu kulinarnym.  Dzieci nauczą się jak uprawiać dynie, co zrobić aby rosły duże i ładne oraz jak podlewać i dbać o plantację. Wszystko to zostanie połączone, ze spacerem po dyniowym ogródku, a także zwiedzaniem dyniowych kompozycji i odwiedzeniu tunelu, w którym rosną tykwy, kuzynki dyni, rośliny z których wytwarzamy nasze rękodzieło (lampy, ozdoby, instrumenty muzyczne). Następnie, dzieci odwiedzają mini zoo.

Późniejsza zabawa w słomianym labiryncie oraz na naszym placu zabaw, połączona z pokazem baniek mydlanych,  da grupie z pewnością wiele radości i uśmiechu. Znajdzie się oczywiście również czas na odpoczynek czy degustację świeżego soku naszej produkcji a także możliwość zakupu własnoręcznie wykonywanych pamiątek z farmy i w ciepłych miesiącach- rzemieślniczych naturalnych lodów w typowych i nietypowych smakach.

Cennik

2 h pobyt obejmujący interaktywny wykład o dyni,  degustację soku dyniowego, pestek z dyni, zwiedzanie dyniowych ekspozycji, spacer po farmie, wizytę w mini zoo, tunelu z tykwami, wiosce z szałasami, zabawę w słomianym labiryncie,  pokaz baniek mydlanych dużych i małych

koszt 53 zł/dziecko

2 h pobyt obejmujący interaktywny wykład o dyni,  degustację soku dyniowego, pestek z dyni, zwiedzanie dyniowych ekspozycji, spacer po farmie, wizytę w mini zoo, tunelu z tykwami, wiosce z szałasami, zabawę w słomianym labiryncie, pokaz baniek mydlanych dużych i małych,                                                              oraz dynia dekoracyjna dla każdego uczestnika

koszt 58 zł/dziecko

2 h pobyt obejmujący interaktywny wykład o dyni,  degustację soku dyniowego, pestek z dyni, zwiedzanie dyniowych ekspozycji, spacer po farmie, wizytę w mini zoo, tunelu z tykwami, wiosce z szałasami, zabawę w słomianym labiryncie, baniek mydlanych dużych i małych,                                                                        oraz zupa dyniowa dla każdego uczestnika

koszt 60 zł/dziecko

2 h pobyt obejmujący interaktywny wykład o dyni,  degustację soku dyniowego, pestek z dyni, zwiedzanie dyniowych ekspozycji, spacer po farmie, wizytę w mini zoo, tunelu z tykwami, wiosce z szałasami, zabawę w słomianym labiryncie, pokaz baniek mydlanych dużych i małych,                                                            degustacja zupy dyniowej oraz dynia dekoracyjna dla każdego uczestnika

koszt 64  zł/dziecko

 

Możemy także zorganizować dla Was ognisko z kiełbaskami,

zapewniamy smaczną kiełbasę, pieczywo, keczup dyniowy, musztardę, wodę lub herbatę Koszt 18 zł/os

Organizacja ogniska wydłuża czas pobytu na farmie o dodatkową 1 h

 

Można także u nas zamówić ciasto dyniowe z musem 160 zł/blacha

 

Wydłużenie czasu pobytu o 1 h na zabawy we własnym zakresie to koszt 13 zł/os

 

Organizacja ogniska z własnym prowiantem 15 zł/dziecko (w cenie wydłużenie pobytu o godzinę, rezerwacja stołu przy ognisku, palenisko, drewno, obsługa ogniska we własnym zakresie)

Opiekunowie mają wstęp wolny

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia 🙂

Pan Dynia

 

ODWIEDŹ NAS

Dynioland

Wieliszew, ulica Willowa

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel. 505 291 120

e-mail: dyniolandkontakt@gmail.com

BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO